menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach

PATRONAT HONOROWY


W dniu 13 maja 2016 r. odbyła się konferencja pt.: "BIBLIOTEKA W SOCIAL MEDIA A CZYTELNICTWO", zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach, Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach. Konferencja kierowana była do nauczycieli, w tym nauczycieli bibliotekarzy, bibliotekarzy i innych osób zainteresowanych książką i czytelnictwem. Tematyka konferencji związana była ściśle ze społeczną akcją promowania czytelnictwa oraz popularyzowania działalności bibliotek w ramach ogólnopolskich obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK pod tegorocznym hasłem: BIBLIOTEKA INSPIRUJE .
Głównym celem spotkania było poznanie najnowszych trendów w czytelnictwie dzieci i młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Podczas konferencji zaprezentowane zostały formy kształtowania postaw czytelniczych, sposoby popularyzacji książki, biblioteki poprzez różne media społecznościowe. Tematyka konferencji była wpisana w kierunki polityki oświatowej państwa oraz w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa realizowany przez biblioteki.
Na konferencji gościliśmy Panią dr hab. Małgorzatę Kisilowską z Uniwersytetu Warszawskiego, która wygłosiła bardzo interesujący wykład pt. "Między światami. Kształtowanie postaw czytelniczych dzieci i młodzieży w social media". Również bardzo inspirującą prezentację przedstawiła Pani Barbara Morawiec - twórczyni portalu LUSTRO BIBLIOTEKI. Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się imprezy towarzyszące: akcja: "Zaufaj bibliotekarzowi - weź w ciemno"; każdy mógł wybrać książkę niespodziankę zapakowaną w szary lub niebieski papier. Na wystawie pt. "Wychowanie przez czytanie" zaprezentowane zostały najnowsze książki ze zbioru Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach, które wprost wpisują się w cele realizowanego przez biblioteki Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Konferencja objęta została honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Skierniewice oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach.
W konferencji wzięło udział 71 dyrektorów, nauczycieli i bibliotekarzy.


FOTORELACJA » »


Materiały do pobrania:
Patronat medialny