menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Archiwum 2019

 • #BIBLIOTEKA konferencja dla nauczycieli i bibliotekarzy 10 maja 2019 roku
  Sprawozdanie z konferencji » »
  Galeria zdjęć » »
 • Wielka Liga Czytelników - edycja 2018-2019
  Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach pełni funkcję Koordynatora Wojewódzkiego IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników"
  Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników", który objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
  Zachęcamy do realizacji projektu szkoły podstawowe i biblioteki publiczne. Jesteśmy przekonani, że projekt pozytywnie wpłynie na czytelnictwo wśród uczniów i ich rodzin.
  Sczegółowe informacje » »

  Tytuły książek do Finału Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników",
  który odbędzie się 10 maja 2019 r. w RODN "WOM" w Katowicach, ul. Wyszyńskiego 7:
   KLASY 1-4
  • Waldemar Cichoń: Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie! Część 1; Wyd. Żwakowskie, 2018 r.
  • Liliana Bardijewska: Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie; Wyd. Jedność, 2016 r.
  • KLASY 5-8
  • Justyna Balcewicz: Szkoła Dyrektora Dreamera; Wyd. Skrzat, 2018 r.
  Wyniki Etapu Wojewódzkiego Wielkiej Ligi Czytelników z woj. łódzkiego
  Klasy 1-4 » »
  Klasy 5-8 » »

  Laureaci Etapu Wojewódzkiego zakwalifikowani do etapu Ogólnopolskiego Wielkiej Ligi Czytelników
  Klasy 1-4 - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu
  Klasy 5-8 - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach

  Galeria zdjęć:
  Emocje przed i pokonkursowe » »
  Zmagania konkursowe » »
  Wręczenie Dyplomów za udział w WLC » »

  IV Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników" - Wyniki Finału - 11.05.2019 r.
 • "Rok w wierszu i piosence"
  Nasza biblioteka jako "Miejsce Odkrywania Talentów" realizuje program "Odkrywamy talenty". W ramach realizacji tego programu biblioteka przygotowała wystawę plastyczną pod tytułem "Rok w wierszu i piosence". Na wystawie zostały zaprezentowane prace przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Skierniewicach wykonane pod kierunkiem nauczycielek Beaty Ruzik i Alicji Grabowskiej.
  27 czerwca przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie prezentowane są ich prace i zwiedziły bibliotekę. Panie bibliotekarki otrzymały w prezencie wykonaną przez dzieci książeczkę pt. "Po łące biega lato". Galeria zdjęć » »
 • "Jak nie czytam jak czytam"
  Czytaliśmy z "całą Polską" podczas akcji "Jak nie czytam jak czytam"
  Już po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. W naszej akcji wzięli udział uczniowie klas II ze SP nr 2 w Skierniewicach. Uczniowie w plenerze wspólnie czytali wybrane przez siebie książki z biblioteki. Galeria zdjęć » »
 • Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego
  5 czerwca 2019 r. w naszej bibliotece została zorganizowana akcja ekologiczna z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego pt. "Pszczoły owady społeczne i pożyteczne". W akcji wzięły udział dwie grupy uczniów klas 2 ze SP nr 2 w Skierniewicach. Zajęcia z uczniami poprowadziła specjalistka ds. ochrony przyrody z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Prelekcja została wzbogacona przez prezentację multimedialną, akcesoria związane z pasieką, ulami i pszczołami. Uczniowie zapoznali się także z książkami związanymi z tą tematyką. Druga część zajęć została przeprowadzona przez pracowników naszej biblioteki i nosiła tytuł "Gry i zabawy ekologiczne". Uczniowie podczas zajęć samodzielnie przygotowywali preparaty, obejrzeć je pod mikroskopem i poszerzyli swoją wiedzę korzystając z aplikacji interaktywnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Galeria zdjęć » »
 • Tydzień Bibliotek z Ibuk Libra
  Przed nami Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Ibuk Libra postanowił udostępnić użytkownikom swojej platformy literaturę faktu. Od 8 maja przez miesiąc można wybierać z ponad 900 dodatkowych tytułów. Kod dostępu do Ibuk Libra można otrzymać u bibliotekarza. Zapraszamy! https://libra.ibuk.pl
 • Z książką na majówkę
  Wybierając się na majowy wyjazd zabierzcie ze sobą książkę. Gdy pogoda nie dopisze zagłębiajcie się w lekturze. Gdy słonko zaświeci, książka będzie najlepszym przyjacielem podczas leniuchowania na łonie natury. Zapraszamy do biblioteki. Przygotowaliśmy dla was ofertę książek na majówkę :D Galeria zdjęć » » Katalog online » »
 • Dzień Ziemi 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach
  Na obchody Dnia Ziemi 2019 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach zostały przygotowane zajęcia związane z tematem ekologii i ochrony środowiska. Hasłem tegorocznego Dnia Ziemi jest: "Ochrona zagrożonych gatunków". 29 kwietnia br. zajęcia poprowadziła Agnieszka Pruszkowska pracownik Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w Skierniewicach. Temat zajęć: "Walory przyrodnicze i kulturowe Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w Skierniewicach." Wykład został wzbogacony o prezentację multimedialną na której uczniowie mogli zobaczyć rośliny, zwierzęta, zabytki oraz inne obiekty kulturowe, które występują na terenie Parku. Prelegentka zwróciła uwagę na ochronę zagrożonych gatunków na terenie BPK. Uczniowie wykazywały duże zainteresowanie omawianymi zagadnieniami. W zajęciach uczestniczyły dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Galeria zdjęć » »
 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, święto organizowane w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji w naszej bibliotece została przygotowana wystawa książek poświęcona temu tematowi. Zestawienie tematyczne » » Galeria zdjęć » »
 • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
  2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji przygotowalismy wystawę książek dla dzieci. Nasza biblioteka wzbogaciła się o wiele ciekawych książek dla dzieci z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Lista książek z NPRC » » Galeria zdjęć » »
 • XVII Targi Kariery "Szkoła dla gimnazjalisty i ósmoklasisty"
  12 marca b.r. Biblioteka była gościem XVII Targów Kariery "Szkoła dla gimnazjalisty i ósmoklasisty", które zorganizowane zostały przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Skierniewicach, Urząd Miasta Skierniewice oraz Starostwo Powiatowe w Skierniewicach. Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach przygotowała wiele interesujących młodzież książek, a szczególnie kompendia wiedzy, słowniki, encyklopedie, sprawdziany wiadomości i testy, które przydadzą się w powtórkach materiału przed egzaminami na koniec gimnazjum i klas 8 szkoły podstawowej. Stoisko Biblioteki cieszyło się sporym zainteresowaniem młodzieży i ich opiekunów, w szczególności nauczycieli-wychowawców. Dobre wyniki egzaminów leżą na sercu wszystkim nauczycielom, a młodzieży otwierają drogę do wymarzonych szkół średnich. Zestawienie tematyczne: "Targi Edukacyjne - zestawienie bibliograficzne w wyborze" dopełniało wiedzę na temat posiadanych przez Bibliotekę książek, a rozdawane zakładki do książek miło zaskoczyły odwiedzających stoisko. Galeria zdjęć » »
 • Targi Edukacyjne In Future 2019
  W dniu 11 marca b.r. Biblioteka, jak co roku, uczestniczyła w Skierniewickich Targach Edukacyjnych In Future 2019. Zaprezentowaliśmy książki przeznaczone dla maturzystów, w tym kompendia wiedzy, słowniki, repetytoria z różnych przedmiotów, testy językowe. Tłumnie przybyłych na targi uczniów zachęcaliśmy do zapoznania się z inną ofertą biblioteki, dostępną także poprzez katalog on-line. Dla nauczycieli i wychowawców przygotowane było zestawienie tematyczne: "Targi Edukacyjne - zestawienie bibliograficzne dla maturzystów", chętnie z takiej formy zapoznania się z najnowszą literaturą dla maturzystów skorzystali. Galeria zdjęć » »
 • Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci
  W dniu 1 lutego 2019 r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli pt. "Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci" zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach. Warsztaty prowadziły panie: Mariola Szymczak i Anna Kowalczyk. W spotkaniu wzięło udział 15 nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych powiatów: Miasto Skierniewice, powiat skierniewicki. Głównym celem warsztatów było poznanie zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci. Galeria zdjęć » » Wystawa » »
 • "Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości" - podsumowanie
  W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach i jej Filie zrealizowała szereg zadań... Czytaj więcej » »
 • "Rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta" - podsumowanie
  W ramach obchodów Roku Zbigniewa Herberta w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach i jej filiach w Łowiczu, Brzezinach i Rawie Mazowieckiej zorganizowano szereg działań... Czytaj więcej » »
 • "Rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej" - podsumowanie
  W ramach obchodów Roku Ireny Sendlerowej w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach i jej filiach w Łowiczu, Brzezinach i Rawie Mazowieckiej zorganizowano szereg działań... Czytaj więcej » »
 • Patroni roku 2018

Archiwum 2018

Archiwum 2017

Archiwum 2016

Archiwum 2015

Archiwum 2014

Archiwum 2013

Archiwum 2012

Archiwum 2011

Archiwum 2010

Archiwum 2009