menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Brzezinach

ul. Konstytucji 3 Maja 5, 95-060 Brzeziny,
tel. 046 874 20 29
e-mail: bibliotekabrzeziny@o2.pl
kierownik filii: Małgorzata Bartnicka

!! Biblioteka czynna od 11 maja 2020 r. !!
w godz. 9.00 - 17.00 (w soboty nieczynna)
Przerwa sanitarno-higieniczna w godz. 13.00 - 14.00

Zasady bezpiecznego funkcjonowania Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach w czasie epidemii:
  1. W bibliotece uruchamia się dla czytelników tylko wypożyczanie i oddawanie zbiorów.
  2. W pomieszczeniu wypożyczalni może jednocześnie przebywać 1 czytelnik. Pozostali powinni poczekać na zewnątrz z zachowaniem odległości 2 m.
  3. Czytelnicy przy wejściu do biblioteki zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub własnych rękawiczek i zasłaniania ust i nosa.
  4. Książki wypożyczane są w wyznaczonym miejscu. Należy zachować bezpieczny dystans od bibliotekarza i nie przekraczać oznaczonej linii.
  5. Czytelnik kładzie na ladzie bibliotecznej książki w sposób umożliwiający bibliotekarzowi zeskanowanie kodów. Następnie odkłada książki na wskazaną przez bibliotekarza półkę do kwarantanny.
  6. W bibliotece nie ma możliwości skorzystania z komputerowej bazy zbiorów.
  7. Czytelnia i pracownia komputerowa oraz toalety nie będą udostępnione dla czytelnika.
  8. Osoby, które mają kary naliczone przed kwarantanną za przetrzymane zbiory przed wizytą w bibliotece powinny je uregulować poprzez wpłatę na nasze konto 07 1240 3321 1111 0000 2854 2140
Prosimy o korzystanie w domu z internetowej bazy danych i przygotowanie gotowej listy książek wraz z sygnaturami do wypożyczenia. Istnieje możliwość zarezerwowania książek przez konto w katalogu online. Gotową listę książek można przesłać e-mailem na adres bibliotekabrzeziny@o2.pl lub wydrukować. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu w celu uzgodnienia wizyty w bibliotece. Całą dobę dostępna jest internetowa czytelnia IBUK Libra.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli na rok szkolny 2019/2020

Sieci współpracy i samokształcenia prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach w roku szkolnym 2019/2020

Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w systemie edukacji - szkoła podstawowa

17 lutego odbyło się seminarium "Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w systemie edukacji - szkoła podstawowa". Biorący udział w szkoleniu nauczyciele poszerzyli swoje wiadomości o celach i formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom, najważniejszych aktach prawnych oraz zakresie współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.

Galeria zdjęć » »

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

11 lutego uczniowie Zespołu Szkół Specjalnej gościli w bibliotece na kolejnym z cyklu spotkaniu z książką Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Tym razem w czytelniczą podróż zaprosiły zebranych klasy VII i VIII. Historię skarpetki, która zamieszkała we wronim gnieździe zainscenizowali aktorzy z z.kl.ł F pod kierunkiem wychowawczyni P. Aleksandry Walewskiej. O skarpetce-detektywie czytała wszystkim zebranym P. Anna Woźniakowska wraz ze swoimi uczniami. Przed nami jeszcze dwa spotkania czytelnicze w ramach projektu "Gdzie mieszka szczęście?"

Galeria zdjęć » »

Bezpieczny Internet

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu gościliśmy uczniów ZSS w Brzezinach, na zajęciach "Bezpieczny Internet". W związku z przystąpieniem Biblioteki do akcji #jestnaswięcej Fundacji Orange przekazaliśmy uczniom pomarańczowe sznurówki jako znak włączenia się do akcji przeciw hejtowi.

Galeria zdjęć » »

Rozstrzygnięcie konkursu dla młodzieży z wyższych klas szkół podstawowych, klasy gimnazjalnej i szkół średnich "Słowa i czyny, wypowiedzi i zachowania, gesty i miny elit politycznych, naukowych, artystycznych obecnych w przekazie medialnym - w formie pisanej prozą i wierszem, rysowanej, malowanej oraz prezentacji multimedialnej - w roku wyborczym 2019"

Wyniki konkursu (pdf) » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Brzezinach zaprasza uczniów klas I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym pt. "100 lat istnienia Województwa Łódzkiego - różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej okolicy."

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy w formie plastycznej nawiązującej do hasła konkursowego, ukazującej różnorodność przyrodniczą i kulturową mojej okolicy.

Plakat (pdf) » »
Regulamin (pdf) » »

30 lat z Kamykiem.

Pod takim hasłem odbyły się obchody z okazji 30-lecia nadania imienia Aleksandra Kamińskiego Hufcowi ZHP Brzeziny. Jedną z wielu atrakcji obchodów była gra miejska, w której uczestniczył pion zuchowy, harcerski starszoharcerski oraz wędrowniczy. Z wielką przyjemnością mogłyśmy gościć w naszej placówce uczestników zlotu, którzy mieli odnaleźć Bibliotekę oraz zapoznać się z jej historią, działalnością i kadrą.

Galeria zdjęć » »

Modelowe wspomaganie szkoły przez nauczyciela bibliotekarza

W dniu 10 października br. odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy szkolnych "Modelowe wspomaganie szkoły przez nauczyciela bibliotekarza". Nauczyciele uczestniczący w konferencji usystematyzowali swoje wiadomości o zmianach w przepisach prawa oświatowego, kształtowaniu kompetencji kluczowych w bibliotece szkolnej oraz wspomaganiu bibliotek szkolnych w zakresie organizacji i zarządzania. Szkolenie prowadziła pani Mariola Szymczak z Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach.

Galeria zdjęć » »

#jestnaswięcej

W dniu 3 października br. odwiedziłyśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym z zajęciami o tematyce ekologicznej oraz o zagrożeniach jakie niesie Internet. W związku z przystąpieniem Biblioteki do akcji #jestnaswięcej Fundacji Orange przekazaliśmy uczniom pomarańczowe sznurówki jako znak włączenia się do akcji przeciw hejtowi.
Na zakończenie naszej wizyty najmłodszych uczniów przeprowadziłyśmy przez Baśniową podróż z kamishibai.

Galeria zdjęć » »

Dzień Głośnego Czytania

26 września 2019 r. rozpoczęłyśmy Dzień Głośnego Czytania, a posłużyła nam do tego książka Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody 10 skarpetek". W akcji wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Przedszkolna Nr 1 wraz ze swoimi wychowawcami. Wszystkim bardzo podobały się przygody bohaterek tej pełnej humoru książki.

Galeria zdjęć » »

Sprzątanie świata - Polska 2019

Fundacja Nasza Ziemia organizuje Akcję Sprzątanie świata - Polska 2019. Jej finał nastąpi 20 -22 września.W powiązaniu z akcją, w której co roku uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzezinach, przygotowaliśmy prelekcję. Sprzątanie świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska, łączy nas wspólny cel bo każdy z nas zyska na ochronie środowiska.

Galeria zdjęć » »

Czytamy o Polsce i dla Polski - konkurs plastyczny

Galeria zdjęć » »

7 czerwca 2019 roku o godzinie 10:00 w Brzezinach rozpoczęła się IV edycja akcji "Jak nie czytam jak czytam". Do tegorocznej akcji Biblioteka Pedagogiczna w Brzezinach zaprosiła brzezińskie szkoły. Uczestniczyli w niej uczniowie wraz z nauczycielami z następujących placówek: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół Specjalnych oraz Liceum Ogólnokształcące. Akcja polega na tym, iż uczniowie z całej Polski biją rekord w liczbie osób czytających w jednym czasie. Uczniowie czytali bez przymusu, każdy to na co ma ochotę. W naszej akcji wzięło udział łącznie 808 uczniów .

Galeria zdjęć » »

W ramach Dnia Dziecka wspólnie z przedstawicielkami Alior Banku w Brzezinach zorganizowałyśmy akcję "I ty też możesz oszczędzać" . Dzieciaki poznały nominały banknotów, obejrzały prezentację przygotowaną przez panie nt. oszczędzania, spotkaniu towarzyszyły quizy. W prezencie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka dzieci otrzymały przepiękne świnki skarbonki i breloki do kluczy. Serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę, która sprawiła wiele radości uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Brzezinach.

Galeria zdjęć » »

Dzień bibliotekarza

Galeria zdjęć » »

W dniu 4 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Brzezinach odbyła się konferencja pt. Autyzm. Wystarczy chcieć...zrozumieć. Podczas konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z naszymi zbiorami dotyczącymi tematu konferencji. Na życzenie Organizatorów przygotowaliśmy również zestawienie tematyczne.

Galeria zdjęć » »

Konkurs

Słowa i czyny, wypowiedzi i zachowania, gesty i miny elit politycznych, naukowych, artystycznych obecnych w przekazie medialnym, w formie pisanej prozą i wierszem, rysowanej i malowanej lub prezentacji multimedialnej, w roku wyborczym 2019

Regulamin konkursu » »


Rok 2019 obchodzony jest pod hasłem Roku Stanisława Moniuszki. Z tej okazji dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Stowarzyszeniu Rozwoju Powiatu Brzezińskiego pani Małgorzata Siucińska (nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Brzezinach) przygotowała wykład nt. "Stanisław Moniuszko - ojciec polskiej opery narodowej". Uczestnicy UTW zapoznali się z krótkim życiorysem twórcy znanych na całym świecie oper ("Halka", "Straszny dwór") oraz z ciekawostkami z życia słynnego kompozytora. Prelekcji towarzyszył występ P. Janusza Nowańskiego, który wykonał 4 pieśni (Znasz li ten kraj, Prząśniczka, Marel, Krakowiaczek) do muzyki Moniuszki przy akompaniamencie p. Justyny Balwierczyk.

Galeria zdjęć » »

W dniu 28 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach filii w Brzezinach odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Ideą konkursu jest zachęcenie uczniów do czytania książek oraz promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.
Konkurs składa się z czterech etapów i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych dla uczniów klas 1-4 i klas 5-8.
czytaj więcej » »
Galeria zdjęć » »


Konkurs:

"100 lat niepodległości. Co znaczą dla mnie słowa - żyję w wolnym, suwerennym, niepodległym kraju?"
Konkurs przeznaczony dla młodzieży z wyższych klas szkół podstawowych, klasy gimnazjalnej i szkół średnich.
Plakat konkursu » »
Regulamin konkursu » »

[AKTUALIZACJA] Rozstrzygnięcie konkursu "100 lat niepodległości. Co znaczą dla mnie słowa - żyć w wolnym, suwerennym, niepodległym kraju?"

Protokół komsji » »
Dyplom - 1 miejsce » »
Dyplom - 2 miejsce » »
Dyplom - 3 miejsce » »
Wyróżnienie - 1 » »
Wyróżnienie - 2 » »
Wyróżnienie - 3 » »
Wyróżnienie - 4 » »

Mirabelka - kiełkująca historia
- warsztaty na podstawie książki Cezarego Harasimowicza pt. Mirabelka

Galeria zdjęć » »

Brzeziny w okresie niepodległości
- lekcja patriotyczna

Galeria zdjęć » »

W dniu 18 października na zaproszenie pań Anny Andryjanko i Anny Michalkiewicz uczestniczyłyśmy w Balu Jesieni w Przedszkolu Nr 1 w Brzezinach. W zabawie uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolaków, a prowadziły ją Muchomorki . W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Pani Jesień przeczytała "Bajki, o tym, jak powstały kolory". Wszyscy uczestnicy balu i Ci mali i Ci duzi świetnie się bawili przy muzyce oraz podczas rozwiązywania konkursowych zadań min. na najdłuższą skórkę od jabłka i najpiękniejszy jesienny kapelusz. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Galeria zdjęć » »

Na zaproszenie bibliotekarza Szkoły Podstawowej w Kołacinie Pani Beaty Michalak odwiedziłam przedszkolaki z przedstawieniem kamishibai czyli papierowego teatru. Dzieci w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały dwóch opowieści pt. Ogród Niebios i Bajki o orle, który myślał , że jest kogutem. Zajęcia odbyły się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Galeria zdjęć » »

W dniu 9 października 2018 roku w naszej placówce odbyły się zajęcia warsztatowe dla bibliotekarzy Zaprzyjaźnij się z książką - jak zachęcać uczniów do czytania poprzez wykorzystanie aplikacji mobilnych. Uczestnicy szkolenia poznali nowe technologie w promocji czytelnictwa i aplikacje multimedialne. Bibliotekarze obejrzeli propozycje zajęć programowania i kodowania dla dzieci młodszych z klas 1-3. Prowadzące szkolenie pani Mariola Szymczak i Anna Kowalczyk zapoznały uczestników z narzędziami internetowymi do tworzenia interaktywnych ćwiczeń z różnych dziedzin wiedzy - Quizizz i Kahoot.

Galeria zdjęć » »

Tydzień Zakazanych Książek

Galeria zdjęć » »

Uczniowie ZSS w Brzezinach uczestniczyli w zajęciach z edukacji regionalnej poświęconej obrzędom i tradycjom obchodzonym na Kurpiach i Rzeszowszczyźnie. Uczniowie wysłuchali też baśni poświęconych tymże regionom. Cykliczne zajęcia o innych regionach Polski będą odbywać się pod hasłem Czytamy dla Polski i o Polsce, w ramach obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria zdjęć » »

W naszej placówce odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brzezinach na Zwierzaka-Śmieciaka. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w wykonanie barwnych i przykuwających uwagę prac. Komisja konkursowa w składzie pani dyrektor ZSS Aleksandra Gumola, pani Agnieszka Zielińska nauczyciel bibliotekarz oraz pani Małgorzata Bartnicka kierownik Biblioteki Pedagogicznej zgodnie stwierdziły, że wszystkie prace zasługują na wyróżnienie a ich autorzy na nagrody.
Koordynatorkami konkursu były panie Wioleta Wira i Anna Wożniakowska.

Galeria zdjęć » »

W zajęciach poświęconych symbolom narodowym Polski wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Brzezinach z wychowawczynią panią Małgorzata Sikorą. Dzieci poznały historię godła, flagi i hymnu Polski, na baczność pięknie zaśpiewały hymn. Na zakończenie zajęć wykonały kotyliony. Zajęcia upłynęły nam jak zawsze w miłej atmosferze, ale należy wspomnieć, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy przedszkolaków.

Galeria zdjęć » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moja mała ojczyzna - jak będzie wyglądała za 100 lat"
Regulamin konkursu » »
Plakat konkursu » »

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odwiedziłyśmy dzieci z Przedszkola Nr 1 w Brzezinach. Od przedszkolaków dostałyśmy pięknie wykonany rysunek. W naszej bibliotece gościliśmy uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 3, które zapoznały się z etapami powstawania książki i wykonały piękne kolorowe ilustracje do swojej klasowej książki. Piękne baśnie czytałyśmy również uczniom Zespołu Szkół Specjalnych. Wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy. Z okazji Tygodnia Głośnego Czytania odwiedziły nas też Witaminki z Przedszkola Nr 1 w Brzezinach. Dzieci obejrzały bibliotekę, poznały naszą pracę z czytelnikiem a na zakończenie wysłuchały baśni Stoliczku nakryj się. Dzieci podarowały nam samodzielnie wykonane książeczki o swoich ulubionych bohaterach. Wystawę książeczek można oglądać w naszej czytelni do końca czerwca. Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Sikorze. Zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki i obejrzenia pięknie wykonanych książeczek.
Galeria zdjęć » »

W dniu 17 maja dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Stowarzyszeniu Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" pani Małgorzata Siucińska wygłosiła referat pt. "Bohaterowie walki o niepodległość". W 2018 roku obchodzony jest jubileusz 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Biblioteka Pedagogiczna w Brzezinach również włączyła się w realizację zadań upamiętniających to ważne wydarzenie. Wygłoszony referat był jednym z wielu działań jakie realizujemy w tym roku. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć wystawę prac autorstwa pana Zbigniewa Borowskiego "Bohaterowie w liściu".
Galeria zdjęć » »

Tydzień Bibliotek
Galeria zdjęć » »

Rok 2018 Rokiem Stulecia Odzyskania Niepodległości - W dniu 24 kwietnia na zaproszenie ZNP Sekcji Emerytów pani Małgorzata Siucińska wygłosiła referat pt. "Kobiety w życiu marszałka Piłsudskiego". Wystąpieniu towarzyszyła wystawa autorstwa pana Zbigniewa Borowskiego - Piłsudski w liściu.
Galeria zdjęć » »

Akcja ekologiczna - W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi 23 kwietnia w naszej bibliotece zorganizowaliśmy akcję ekologiczną, w której wzięły udział dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Brzezinach. "Bałwanki i Śnieżynki" oraz "Kosmici" dowiedzieli się jak należy postępować, żeby nie zaśmiecać naszej planety. Wysłuchali bajek ekologicznych, odgadywali zagadki i rozwiązywali ćwiczenia na tablicy interaktywnej. Atrakcją spotkania była zabawa plenerowa. W dniu 25 kwietnia odbyło się drugie spotkanie z uczniami w ramach Światowego Dnia Ziemi. Akcję prowadziłyśmy wspólnie z paniami Anną Woźniakowską i Martyną Rudzińską. Uczniowie ZSS w Brzezinach uczestniczyli w pogadance na temat co każdy z nas może zrobić dla dobra środowiska przyrodniczego. Wspólnie bawiliśmy się w zabawy ekologiczne.
Galeria zdjęć » »

W dniu 17 kwietnia w naszej placówce odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy szkolnych "Jak skutecznie zarządzać podręcznikami w bibliotece szkolnej". Szkolenie prowadziła pani Mariola Szymczak nauczyciel bibliotekarz BP w Skierniewicach.
Galeria zdjęć » »

W dniu 10 kwietnia w zajęciach pt. "Polskie symbole narodowe" uczestniczyli uczniowie kl. 4 Szkoły Podstawowej w Jeżowie wraz z opiekunami panią Joanną Adamską-Siemiątkowską i panią Jolantą Szulc.
Galeria zdjęć » »

W dniu 9 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych odbył się finał między klasowego konkursu "Baśniowy to wartościowy". W zmaganiach konkursowych uczniowie uczestniczyli od października, biorąc udział w cyklicznych spotkaniach z baśniami organizowanych w bibliotece pedagogicznej. W czasie wszystkich spotkań miałyśmy ogromną przyjemność wcielić się w aktorów i odgrywać przeznaczone dla nas role. Zwieńczeniem poszukiwań wartości w literaturze był konkurs teatralny, w czasie którego drużyny klasowe odgrywały scenki oparte na fabule współczesnej baśni "Córka Bajarza". W tym niezwykłym spektaklu wystąpiłyśmy w rolach Bajarza i Król Bajarzy. W Dobrą Wróżkę - wcieliła się p. Mariola Tyralska, Wróżkę z innej bajki - p. Agnieszka Zielińska a tytułową córkę Bajarza Weronkę - świetnie zagrała uczennica z.e.t. D Karolinka Fijałkowska. Dziękujemy za możliwość udziału w tym pięknym przedsięwzięciu. A nauczycielom i uczniom gratulujemy za pomysł i zaangażowanie w przygotowanie spektaklu.
Galeria zdjęć » »

Tradycje świąt Wielkanocnych - z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy zaprosiliśmy uczniów klasy 3 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brzezinach do udziału w zajęciach pt. "Tradycje Świąt Wielkanocnych". Opiekunem pierwszej grupy była pani Bogusława Frydrych, druga grupa uczniów odwiedziła nas pod opieką pani Urszuli Klim. Uczniowie poznali tradycje i obrzędy towarzyszące świętom oraz wykonali piękne świąteczne jajka oraz rozwiązywali ćwiczenia dotyczące świąt na tablicy multimedialnej.
Galeria zdjęć » »

26 marca 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brzezinach odbyła się Konferencja na temat: "Rola i zadania wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego". Zgromadzeni na konferencji przedstawiciele organów prowadzących szkoły, dyrektorzy szkół i innych placówek oświatowych, pracownicy instytucji opieki społecznej, sądu rodzinnego oraz służby zdrowia mogli zapoznać się z księgozbiorem biblioteki dotyczącym tematu konferencji.
Galeria zdjęć » »

W dniu 19 marca odbyło się seminarium "Wdrażanie nowej podstawy programowej z plastyki i techniki. Cztery pory roku w papieroplastyce: Wiosna i Wielkanoc" Szkolenie prowadziła pani Beata Krokocka nauczyciel-konsultant ds. animacji pracy twórczej WODN w Skierniewicach.
Galeria zdjęć » »

19 marca w zajęciach ekologicznych pt. "Dobre rady na odpady" wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brzezinach wraz z opiekunem panią Anną Kmieć. Dzieci poznały zasady segregacji i recyklingu odpadów. Zajęciom towarzyszyły ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Galeria zdjęć » »

W dniu 5 marca odbyły się warsztaty metodyczne "Wspieram uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się - warsztat pracy nauczyciela". Adresatami szkolenia byli nauczyciele klas 1-3 szkoły podstawowej. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom z ryzykiem dysleksji, ćwiczeniami usprawniającymi funkcje percepcyjno-motoryczne oraz oceną efektywności udzielonej pomocy. Szkolenie prowadziły pani Jolanta Hysz nauczyciel - konsultant ds. informatyki i edukacji początkowej WODN w Skierniewicach i pani Marzena Wesołowska - pedagog.
Galeria zdjęć » »

27 lutego odbyły się warsztaty metodyczne "Mediacje w szkole - od konfliktu do porozumienia bez przemocy" . Adresatami szkolenia byli nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy szkolni. Warsztaty prowadziła pani Teresa Szczepańska nauczyciel - konsultant ds. mediacji i negocjacji szkolnych WODN w Skierniewicach.
Galeria zdjęć » »

Doskonalenie z biblioteką

W dniu 26 lutego odbyła się konferencja dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej "Projekt edukacyjny jako sposób odkrywania rzeczywistości". Szkolenie prowadziła pani Jolanta Hysz nauczyciel-konsultant ds. informatyki i edukacji początkowej WODN-u w Skierniewicach.
Galeria zdjęć » »

27 lutego odbyły się warsztaty metodyczne "Mediacje w szkole - od konfliktu do porozumienia bez przemocy". Adresatami szkolenia byli nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy szkolni. Warsztaty prowadziła pani Teresa Szczepańska nauczyciel - konsultant ds. mediacji i negocjacji szkolnych WODN w Skierniewicach
Galeria zdjęć » »

21 lutego odbyła się kolejna impreza edukacyjna dla uczniów ZSS w Brzezinach. W ramach promocji czytelnictwa przeczytałyśmy dwie baśnie - Stoliczku nakryj się oraz Śpiącą królewnę. Tradycyjnie dla uczniów przygotowałyśmy atrybuty, które pozwoliły im na odgadnięcie tytułu czytanej bajki.
Galeria zdjęć » »

Konkurs dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Pt.: "Epizody z życia marszałka Józefa Piłsudskiego"


Celem konkursu jest przypomnienie sylwetki wybitnego polityka z okazji ogłoszenia przez Sejm RP roku 2017 rokiem upamiętnienia postaci marszałka.
Biblioteka Pedagogiczna w Brzezinach zaprasza do udziału w konkursie z nagrodami wszystkich zainteresowanych historią.

Plakat konkursu » »
Regulamin konkursu » »
Oświadczenie rodziców » »

[AKTUALIZACJA] Rozstrzygnięcie konkursu Epizody z życia marszałka Józefa Piłsudskiego. Trzyosobowa komisja konkursowa przyznała trzy nagrody główne. Nagrodzone i inne, interesujące prace, można obejrzeć na tablicy wystawienniczej w bibliotece pedagogicznej w Brzezinach. Nazwiska zwycięzców - na załączonych dyplomach.

REFORMA EDUKACJI W BIBLIOTEKACH SZKOLNYCH

W dniu 9 paździenika 2017 r. Biblioteka Pedagogiczna w Brzezinach zorganizowała szkolenie skierowane do nauczycieli bibliotekarzy szkolnych pt. ,,Reforma edukacji w bibliotekach szkolnych". Szkolenie poprowadziła pani Mariola Szymczak z Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach, która zapoznała uczestniczki szkolenia z przepisami prawa oświatowego obowiązującymi od 1 września 2017 r., z nową organizacją pracy szkół, planowaniem pracy biblioteki szkolnej oraz z postępowaniem z majątkiem bibliotek szkolnych przekształcanych lub likwidowanych szkół.
Galeria zdjęć » »

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, które w tym roku obchodzimy pod hasłem "Książka nas łączy" w dniach 3 i 5 października odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzezinach wraz z opiekunami panią Magdaleną Poddemską i panią Agnieszką Soból-Hanke. Podczas dwugodzinnych spotkań młodzież uczestniczyła w zajęciach pt. "Biblioteki w Polsce i na świecie", "Warsztat informacyjny biblioteki" oraz "Bibliobusy - mobilne biblioteki". Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.
Galeria zdjęć » »

STATUT PLACÓWKI OŚWIATOWEJ

3 października nauczyciele placówek oświatowych powiatu brzezińskiego i łódzkiego wschodniego uczestniczyli w seminarium "Statut szkoły/placówki od A do Z". Uczestnicy szkolenia poznali min. podstawowe regulacje prawne dotyczące statutu szkoły, ramowego statutu szkoły publicznej oraz zapisy w statucie na przykładzie różnych obszarów pracy szkoły. Kierownikiem formy była pani Bożena Fronckiewicz nauczyciel - konsultant ds. kadry kierowniczej WODN-u w Skierniewicach.
Galeria zdjęć » »

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto jest doskonałą okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi miedzy rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacenie słownictwa. Do uczestnictwa w akcji zaprosiłyśmy uczniów i opiekunów ZSS w Brzezinach. Uczniom przeczytałyśmy dwie baśnie - Króla żab i Czerwonego Kapturka braci Grimm.
Galeria zdjęć » »

13 września nauczyciele z placówek oświatowych powiatu brzezińskiego i łódzkiego wschodniego uczestniczyli w seminarium "Program wychowawczo - profilaktyczny szkoły". Szkolenie prowadził pan Marek Rawski nauczyciel - konsultant ds. wychowania WODN w Skierniewicach. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z podstawami prawnymi działań wychowawczych i profilaktycznych w szkole. Poznali cele programu profilaktyczno-wychowawczego oraz diagnozę potrzeb rozwojowych i czynniki warunkujące zagrożenia.
Galeria zdjęć » »


Konkurs na prezentację multimedialną pt.: "Śladami Władysława Stanisława Reymonta po ziemi łódzkiej"

W związku z ogłoszeniem przez Sejmik Województwa Łódzkiego Roku 2017 - Rokiem Władysława Stanisława Reymonta Biblioteki Pedagogiczne Województwa Łódzkiego ogłaszają konkurs na prezentację multimedialną pt.: "Śladami Władysława Stanisława Reymonta po ziemi łódzkiej" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim.

Konkurs ma na celu promowanie twórczości i życia Władysława Stanisława Reymonta, uczczenie pamięci pisarza w 150 rocznicę jego urodzin oraz wzmacnianie tożsamości regionu łódzkiego. Uczestnicy poznają miejsca biograficzne związane z Noblistą na Ziemi Łódzkiej oraz miejscowości kojarzone z pisarzem. Celem jest również rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do poszukiwania i wykorzystywania potrzebnych informacji i materiałów.

Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

Regulamin konkursu

Materiały do pobrania: plakat, oświadczenie uczestnika, adresy bibliotek

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim. Zapraszamy nauczycieli do współpracy!