menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Od 1 stycznia br. uruchamiamy dla czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach dostęp do wybranych publikacji na platformie IBUK Libra - łącznie jest to 184 pozycje wykupione oraz darmowe książki.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.
Dostęp do czytelni internetowej jest możliwy w siedzibie Biblioteki lub poza nią po uzyskaniu od bibliotekarza indywidualnych kodów dostępu (kliknij logo ibuk libra)

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki ("czytaj"). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

UWAGA:
Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.