menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach

PATRONAT HONOROWY

W dniu 14 maja 2015 r. odbyła się konferencja pt.: JESTEM TRENDY - WYBIERAM BIBLIOTEKĘ, zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach, Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach.

Konferencja kierowana była do nauczycieli, w tym nauczycieli bibliotekarzy, bibliotekarzy i innych osób zainteresowanych książką i czytelnictwem. Tematyka konferencji związana była ściśle ze społeczną akcją promowania czytelnictwa oraz popularyzowania działalności bibliotek w ramach ogólnopolskich obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK pod hasłem: WYBIERAM BIBLIOTEKĘ.

Cele spotkania to: Na konferencji gościliśmy Panią dr Alinę Brzuska-Kępę z Katedry Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego, która wygłosiła bardzo interesujący wykład pt. "Książka obrazkowa w biblioterapii wychowawczej. Przegląd najnowszych publikacji dla dzieci i sposobów ich wykorzystania".

Konferencja objęta była honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice oraz Jego Magnificencji Rektora prof. dr. hab. Tadeusza Janusza z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach.

Gościem konferencji była Pani Beata Ozga - Flejszer - Przewodnicząca Komisji Kultury, Nauki i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Pani Mirosława Nowacka - Dyrektor Delegatury KO w Skierniewicach.

W konferencji wzięło udział 63 uczestników: dyrektorów, nauczycieli i bibliotekarzy.


Z poważaniem
Iwona Szwed
Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach
Galeria zdjęć

Do pobrania materiały z konferencji


Patronat medialny