menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Łowiczu

ul. Ułańska 2,
99-400 Łowicz,
tel. 046 837-00-11
e-mail: bibliotekalowicz@o2.pl
kierownik filii: Jolanta Pokorska

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek-piątek - 9.00 - 17.00,
sobota - nieczynna

Od 25 maja obowiązuje nowy regulamin korzystania z biblioteki

Wielka Liga Czytelników - edycja 2018-2019

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach pełni funkcję Koordynatora Wojewódzkiego IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników"

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników", który objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Zachęcamy do realizacji projektu szkoły podstawowe i biblioteki publiczne. Jesteśmy przekonani, że projekt pozytywnie wpłynie na czytelnictwo wśród uczniów i ich rodzin.

Sczegółowe informacje » »

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na bezpłatne zajęcia biblioteczne. W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 proponujemy » »

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli/nauczycieli bibliotekarzy na rok szkolny 2018/2019

Sieci współpracy i samokształcenia prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu w roku szkolnym 2018/2019

Akcje promujące czytelnictwo prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach

Program Łowickiego Tygodnia Kariery » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moja mała ojczyzna - jak będzie wyglądała za 100 lat"
Regulamin konkursu » »
Plakat konkursu » »

Łowicki Tydzień Kariery

Jak co roku, w październiku, włączyłyśmy się w obchody Łowickiego Tygodnia Kariery. Głównym organizatorem imprez, które pod hasłem "BĄDŹ ARCHITEKTEM SWOJEGO SZCZĘŚCIA", odbywały się od 15 do 23 października, był Powiatowy Urząd Pracy w Łowiczu. Naszym partnerem była łowicka Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

Fotorelacja » »

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2 października odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 1 w Łowiczu. Wesołe Muchomorki uczestniczyły w zajęciach "Baśnie i legendy polskie" zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Legendy o powstaniu Państwa Polskiego i Warszawy czytali pracownicy biblioteki oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu wraz z opiekunem p. Pauliną Szymkowicz.

Fotorelacja » »

Przez kilka wrześniowych dni kolejne grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu uczestniczyły w zajęciach "Jestem bezpieczny w szkole i w domu". Dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, w drodze do szkoły i w czasie przerwy między lekcjami. Dowiedziały się, do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc oraz jak postępować, by nie zagrażać innym. Zajęcia na temat bezpiecznych zachowań wpisują się w realizację Programu Profilaktyczno - Wychowawczego realizowanego w Bibliotece.

Fotorelacja » »

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie to akcja czytelnicza, do której od pierwszej edycji przyłącza się Filia w Łowiczu. W tym roku, wspólnie z uczniami II LO, czytałyśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Sylwetkę pisarza i jego twórczość przybliżyła uczniom pani Beata Sawicka. Zaprezentowała także najciekawsze fragmenty ekranizacji "Przedwiośnia". Najważniejszą częścią imprezy była wspólna lektura książki. Podsumowanie » »