menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Łowiczu

ul. Ułańska 2, 99-400 Łowicz,
tel. 046 837-00-11
e-mail: bibliotekalowicz@o2.pl
kierownik filii: Jolanta Pokorska

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek-piątek - 9.00 - 17.00,

Od 25 maja obowiązuje
nowy regulamin korzystania z biblioteki


Zapraszamy nauczycieli i uczniów na bezpłatne zajęcia biblioteczne. W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 proponujemy » »

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli/nauczycieli bibliotekarzy na rok szkolny 2019/2020

Sieci współpracy i samokształcenia prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu w roku szkolnym 2019/2020

Akcje promujące czytelnictwo prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »

Łowickie Legendy

"Nie przystoi bowiem żyć we własnej ojczyźnie, jak w nieznanym kraju" pisał w Rocznikach Miasta Łowicza Andrzej Kazimierz Cebrowski. My również uważamy, że znajomość historii naszej "Małej Ojczyzny" to rzecz ważna i warto ją przypominać. Ciekawie o starych dziejach Ziemi Łowickiej i legendach z nią związanych opowiadał pan Zdzisław Kryściak - przewodnik Oddziału PTTK w Łowiczu. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z zainteresowaniem słuchali o diabłach, czarownicach i innych bohaterach łowickich legend. Zajęcia te zrealizowane były w ramach projektu "100- lecie Województwa łódzkiego: różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej małej ojczyzny".

Podsumowanie (pdf) » »

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to miesiąc, w którym biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Przyłączyłyśmy się do bibliotekarzy szkolnych, organizując szereg spotkań z uczniami i nauczycielami. 2 października nauczyciele z bibliotek szkolnych uczestniczyli w konferencji "Modelowe wspomaganie szkoły przez nauczyciela bibliotekarza". Spotkanie prowadziła pani Mariola Szymczak z Wydziału wspomagania Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach. Dla uczestników spotkania przygotowano wystawkę książek związanych z tematyką tegorocznej BiblioSieci - Łowicz - "Biblioterapia w profilaktyce uzależnień".

Podsumowanie (pdf) » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu zaprasza uczniów klas I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym pt. "100 lat istnienia Województwa Łódzkiego - różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej okolicy."

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy w formie plastycznej nawiązującej do hasła konkursowego, ukazującej różnorodność przyrodniczą i kulturową mojej okolicy.

Plakat (pdf) » »
Regulamin (pdf) » »

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Tradycyjnie - jak co roku - angażujemy się w obchody Łowickiego Tygodnia Kariery, którego głównym organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Łowiczu.
W tym roku Biblioteka prezentowała swoje zbiory w siedzibie łowickiego PUP. Z ofertą Biblioteki Pedagogicznej zapoznali się uczniowie biorący udział w grupowych spotkaniach informacyjnych na temat: "Pasja, profesja, powołanie." oraz osoby bezrobotne i poszukujące pracy, które korzystały z indywidualnych porad zawodowych.

Podsumowanie (pdf) » »

Łowicki Tydzień Kariery

Harmonogram spotkań (pdf) » »

Europejski Dzień Ptaków

2. października obchodzimy Europejski Dzień Ptaków. W ramach obchodów tego ekologicznego święta zaprosiłyśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu na zajęcia biblioteczne. Panie, Kinga Nowak i Beata Łukasik, z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zaprezentowały uczniom zagrożone gatunki ptaków, zamieszkujących lasy Puszczy Bolimowskiej. Dużo miejsca poświęciły na zapoznanie uczniów ze szczególnymi mieszkańcami lasów bolimowskich - sowami. Pani Kinga ciekawie opowiadała o różnorodności przyrodniczej Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, którego obszar należy do Europejskiej Sieci Ekologicznej pod nazwą NATURA 2000. Zajęcia zrealizowane były w ramach projektu z edukacji ekologicznej "Różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej małej ojczyzny".

Fotorelacja » »

NARODOWE CZYTANIE 2019

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie, nasza koleżanka, pani Monika Sibielak - nauczyciel bibliotekarz BP w Łowiczu - zainaugurowała ósmą edycję Narodowego Czytania. Pani Sibielak przeczytała uczniom klas II - VIII jedną z wybranych przez Parę Prezydencką nowel - "Katarynkę" Bolesława Prusa. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie począwszy od 25 września, dwa razy w miesiącu będą spotykać się z zaproszonymi gośćmi, aby wysłuchać kolejnych nowel w ich interpretacji.

Fotorelacja » »

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK

Na świecie Tydzień Zakazanych Książek organizowany jest od 1982 roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy. Według wyliczeń Stowarzyszenia, w ciągu ostatnich czterech dekad na celowniku cenzorów znalazło się ponad 11 tysięcy tytułów. Próby cenzury najczęściej motywowane są chęcią ochrony dzieci przed "niewłaściwymi" treściami. O tym, że problem zakazanych książek jest jak najbardziej realny świadczy lista autorów i tytułów dotkniętych represjami.

Fotorelacja » »

Narodowe Czytanie 2019

Już po raz ósmy, w ramach akcji Narodowe Czytanie, wspólnie czytaliśmy utwory należące do kanonu literatury polskiej. W tym roku odwiedzający Bibliotekę czytelnicy przypominali sobie zaproponowane do Narodowego Czytania nowele Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Zbiór zatytułowany Nowele polskie, to jak w swoim liście nazwał je pan Prezydent - "dzieła niepowtarzalne i - mimo niewielkich rozmiarów - doniosłe.

Fotorelacja » »