menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Łowiczu

ul. Ułańska 2,
99-400 Łowicz,
tel. 046 837-00-11
e-mail: bibliotekalowicz@o2.pl
kierownik filii: Jolanta Pokorska

Godziny otwarcia biblioteki:

W dniach 21.06 - 26.07.2019 r.
biblioteka czynna w godz. 9.00 - 15.00

W dniach 29.07 - 09.08 2019 r.
biblioteka nieczynna

W dniach 12.08 - 30.08.2019 r.
biblioteka czynna w godz. 9.00 - 15.00

W soboty biblioteka nieczynna
Od 25 maja obowiązuje
nowy regulamin korzystania z bibliotekiZapraszamy nauczycieli i uczniów na bezpłatne zajęcia biblioteczne. W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 proponujemy » »

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli/nauczycieli bibliotekarzy na rok szkolny 2018/2019

Sieci współpracy i samokształcenia prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu w roku szkolnym 2018/2019

Akcje promujące czytelnictwo prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »

Bezpieczne wakacje

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. O tym, jak spędzić je bezpiecznie, opowiadała pani Justyna Białecka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu. Uczniowie ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu, pod opieką pani Elżbiety Lis, poznali potencjalne wakacyjne zagrożenia, zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą, w lesie czy w górach. Zajęcia przeprowadzone były w ramach realizacji Programu Profilaktyczno-Wychowawczego naszej biblioteki.

Fotorelacja » »

Jak Nie Czytam, Jak Czytam

7 czerwca, punktualnie o godzinie 10, nasi czytelnicy - uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu - wspólnie z panią Dyrektor i swoimi wychowawcami włączyli się do akcji " Jak nie czytam, jak czytam" W naszej bibliotece pokazali, że należą do tej grupy społeczeństwa, dla której czytanie jest ważnym elementem życia.

Fotorelacja » »

Stanisław Moniuszko - patronem 2019 Roku

29 maja, wspólnie z Samorządową Szkołą Muzyczną w Łowiczu, zorganizowałyśmy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, spotkanie poświęcone Stanisławowi Moniuszce. Sylwetkę wybitnego polskiego kompozytora przybliżył dzieciom pan Michał Czapnik, nauczyciel Szkoły Muzycznej. W ciekawy sposób mówił o twórczości ojca naszej opery narodowej, ilustrując swoją opowieść fragmentami pieśni, arii operowych i tańców skomponowanych przez Moniuszkę. Na zakończenie, uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o wybitnym kompozytorze, odpowiadając na pytania, przygotowanego przez pana Michała, Quizu. Najlepiej zorientowani w temacie nagradzani byli słodkościami. Sympatyczne spotkanie zakończono pozując do pamiątkowego zdjęcia.

Fotorelacja » »

Tydzień Czytania Dzieciom

Dzieci z grup: Kubusie Puchatki i Muchomorki z Przedszkola nr 1 w Łowiczu brały udział w zajęciach, jakie biblioteka zorganizowała w ramach ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo Cała Polska Czyta Dzieciom. Maluchy wysłuchały fragmenty najpiękniejszych baśni braci Grimm i obejrzały bajkę w teatrzyku kamishibai "Królowa pszczół". Na zakończenie spotkania, odgadywały tytuły bajek, wyciągając rekwizyty z "zaczarowanego kuferka". Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Fotorelacja » »

#BIBLIOTEKA

14 maja - w czasie Tygodnia Bibliotek - gościłyśmy nauczycieli bibliotekarzy z łowickich placówek oświatowych. W czasie spotkania poruszano sprawy żywo interesujące nauczycieli pracujących w szkolnych bibliotekach. Pani Mariola Szymczak z Działu Wspomagania Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach, która poprowadziła warsztaty na temat " #Biblioteka - opracowanie zbiorów z wykorzystaniem kartoteki wzorcowej UKD", zaprezentowała nauczycielom bibliotekarzom Kartotekę Wzorcową Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej, podała przykłady praktycznego wykorzystania bazy podczas opracowania rzeczowego zbiorów, przedstawiła także nowe kierunki i tendencje w UKD. Na zakończenie odpowiadała na liczne pytania i udzielała praktycznych porad zainteresowanym uczestnikom szkolenia.

Fotorelacja » »

Wielka Liga Czytelników - edycja 2018-2019

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach pełni funkcję Koordynatora Wojewódzkiego IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników"

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników", który objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Zachęcamy do realizacji projektu szkoły podstawowe i biblioteki publiczne. Jesteśmy przekonani, że projekt pozytywnie wpłynie na czytelnictwo wśród uczniów i ich rodzin.

Sczegółowe informacje » »

28 lutego - punktualnie o 10 - tej zwycięzcy pierwszego szkolno - bibliotecznego etapu IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników", przystąpili do drugiego etapu konkursu. Koordynatorem etapu powiatowego była Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu. W naszej siedzibie, cztery drużyny uczniów: ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu i Szkoły Podstawowej w Stachlewie, pisały test powiatowy.
czytaj więcej » »
Galeria zdjęć » »

Zajęcia o bezpieczeństwie i zdrowiu

30 stycznia odwiedziła nas grupa Kubusie Puchatki z Przedszkola nr 1 w Łowiczu. Podczas zajęć, prowadzonych przez panią Justynę Białecką z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu, dzieci poznały zasady bezpiecznego odpoczynku podczas ferii . Pani Justynka opowiadała także o chorobach oraz wywołujących je wirusach i bakteriach. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia preparatów zawierających szkodliwe mikroby oraz przymierzenie stroju ochronnego dla osób mających kontakt z chorymi w czasie epidemii.

Fotorelacja » »

Szkolenie dla nauczycieli bibliotekarzy

22 stycznia w Filii w Łowiczu odbyły się zajęcia warsztatowe dla nauczycieli bibliotekarzy: "Quizizz! - jak zachęcać uczniów do czytania poprzez wykorzystanie aplikacji mobilnych". Prowadząca szkolenie, pani Mariola Szymczak z Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach, zapoznała uczestników z narzędziem internetowym do tworzenia interaktywnych ćwiczeń z różnych dziedzin wiedzy - Quizizz. Zachęcała nauczycieli bibliotekarzy do wykorzystywania aplikacji mobilnych w pracy z młodymi czytelnikami.

Fotorelacja » »

Mikołajkowe czytanie bajek

Mikołajkowe czytanie bajek to już tradycja w naszej bibliotece. W tym roku postanowiłyśmy szczególnie uatrakcyjnić dzieciom zajęcia, pokazując teatrzyk ilustracji kamishibai. Bajka "Przygody Myszki Pipi" wzbudziła wielkie zainteresowanie maluchów. Zgodnie z tradycją, dzieci odwiedził Święty Mikołaj i Elfy, przynosząc słodkie prezenty. Przedszkolaki opowiadały o świętach w swoich domach i oczywiście o wymarzonych prezentach pod choinkę. Każdy miał sposobność wyszeptać do ucha Mikołaja swoje "prezentowe" życzenie. Nawet te trochę starsze "dzieci". Radosne spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem świątecznych piosenek i kolęd przy akompaniamencie gitary. Oprawę muzyczną , wsparcie ze strony elfów i Mikołaja, zapewnili nam uczniowie zaprzyjaźnionego II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu. No cóż Mikołaju, do zobaczenia za rok.

Fotorelacja » »

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziłyśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Odwiedziła nas grupa Muchomorków z Przedszkola nr 1 w Łowiczu razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Dzieci poznały historię święta, usłyszały ciekawe historie o misiach prawdziwych i bajkowych i odpowiadały na pytania w mini konkursie. W części zabawowej wspomagała nas młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu. Na zakończenie każdy uczestnik urodzinowego party otrzymał słodki poczęstunek - misiowe ciasteczka pachnące miodem i żelki misie.

Fotorelacja » »

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach

Program Łowickiego Tygodnia Kariery » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moja mała ojczyzna - jak będzie wyglądała za 100 lat"
Regulamin konkursu » »
Plakat konkursu » »

Dla Niepodległej

W listopadzie, miesiącu w którym obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Bibliotece zorganizowano szereg imprez, aby uczcic to historyczne wydarzenie.

Fotorelacja » »

Październik - miesiącem bibliotek szkolnych

Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodziliśmy pod hasłem "Książka to przyszłość". Odwiedzający nas w tym czasie czytelnicy, zapoznali się z prezentowanymi w czytelni książkami zakupionymi dzięki dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Fotorelacja » »

Łowicki Tydzień Kariery

Jak co roku, w październiku, włączyłyśmy się w obchody Łowickiego Tygodnia Kariery. Głównym organizatorem imprez, które pod hasłem "BĄDŹ ARCHITEKTEM SWOJEGO SZCZĘŚCIA", odbywały się od 15 do 23 października, był Powiatowy Urząd Pracy w Łowiczu. Naszym partnerem była łowicka Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

Fotorelacja » »

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2 października odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 1 w Łowiczu. Wesołe Muchomorki uczestniczyły w zajęciach "Baśnie i legendy polskie" zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Legendy o powstaniu Państwa Polskiego i Warszawy czytali pracownicy biblioteki oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu wraz z opiekunem p. Pauliną Szymkowicz.

Fotorelacja » »

Przez kilka wrześniowych dni kolejne grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu uczestniczyły w zajęciach "Jestem bezpieczny w szkole i w domu". Dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, w drodze do szkoły i w czasie przerwy między lekcjami. Dowiedziały się, do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc oraz jak postępować, by nie zagrażać innym. Zajęcia na temat bezpiecznych zachowań wpisują się w realizację Programu Profilaktyczno - Wychowawczego realizowanego w Bibliotece.

Fotorelacja » »

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie to akcja czytelnicza, do której od pierwszej edycji przyłącza się Filia w Łowiczu. W tym roku, wspólnie z uczniami II LO, czytałyśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Sylwetkę pisarza i jego twórczość przybliżyła uczniom pani Beata Sawicka. Zaprezentowała także najciekawsze fragmenty ekranizacji "Przedwiośnia". Najważniejszą częścią imprezy była wspólna lektura książki. Podsumowanie » »