menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach


W tym roku w naszej bibliotece Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych został zorganizowany pod hasłem: "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia".Pod tym samym hasłem 28 października w naszej placówce odbyła się konferencja dla nauczycieli bibliotekarzy w formie zajęć otwartych, podczas których uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Skierniewicach, zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. "Sąd nad książką". Przedstawienie obejrzały dzieci, rodzice i nauczyciele z innych placówek. Spektakl wywołał ogromy aplauz wśród widzów. Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie tańczyły z aktorami i wychowawcami oraz uczestniczyły w słodkim poczęstunku.W drugiej części konferencji nauczyciele bibliotekarze wymienili się doświadczeniami i ciekawymi pomysłami w zakresie pracy bibliotecznej.W miesiącu październiku zorganizowano również dwie edycje konferencji dla nauczycieli bibliotekarzy pt.: "Biblioteki cyfrowe warsztatem pracy nauczycieli bibliotekarzy" - 25 października w fili naszej biblioteki w Rawie Mazowieckiej; 27 października w filii w Brzezinach.


Inną formą obchodów święta był cykl lekcji tematycznych i bibliotecznych dla dzieci przedszkolnych i uczniów różnych typów szkół. Na uwagę zasługują: "Bolek i Lolek w bibliotece", "Warszawianka noblistką - lekcja o Marii Skłodowskiej-Curie", "Biblioteki cyfrowe dla uczniów - jak z nich korzystać".


Odbyło się również podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych pt.: "Kim będę w przyszłości?".