menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna
w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Ilona Kurpiewska

Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek-piątek - 9.00 - 17.00,
sobota - nieczynne

Od 1 października obowiązuje nowy regulamin korzystania z biblioteki

Wspomnienie
o mgr Halinie Jolancie Młynarczyk
kierowniku Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej
zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych
przygotowanej na II semestr roku szkolnego 2017/2018

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli na rok szkolny 2017/2018

Sieci współpracy i samokształcenia
prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej w roku szkolnym 2017/2018

Walentynki w bibliotece
W dniu 14 lutego 2018 roku odbyło się w naszej bibliotece spotkanie walentynkowe. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III B gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Wśród uczniów znajdowali się członkowie grupy teatralnej. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z panią Anną Nowicką oraz panem Jarosławem Cichockim. W jego czasie prezentowane były wiersze o tematyce miłosnej. Podsumowanie » »

Radzenie sobie z emocjami - gry i zabawy
W dniu 13 lutego 2018 roku odbyły się w naszej bibliotece zajęcia zatytułowane "Radzenie sobie z emocjami - gry i zabawy". Prowadzącym był pan Ireneusz Czyżewski trener szybkiego czytania i skutecznych metod uczenia się. W zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Konopnicy. Dzieci chętnie uczestniczyły w kilkugodzinnych zajęciach, aktywnie brały udział w grach i zabawach dydaktycznych. Podsumowanie » »

Introligator - kto to taki?
W dniu 29 stycznia 2018 roku odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z panem Waldemarem Kęskim, który opowiadał o zawodzie introligatora i zakładzie, który prowadził jego ojciec. Wspominał również o swojej pasji, którą jest fotografia. Podsumowanie » »

Wieczór filmowy w bibliotece
W dniu 17 stycznia 2018 roku odwiedził nas wychowanki MOS w Rawie Mazowieckiej. Uczestniczyły w przygotowanym dla nich wieczorku kinowym. Miło spędzały czas w bibliotecznym zaciszu. Spotkanie było inauguracją cyklu spotkań w bibliotece pedagogicznej. Podsumowanie » »

160. Rocznica urodzin Josepha Conrada
W dniu 4 grudnia 2017 roku 2017 roku odwiedziłyśmy Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście nad Pilicą. Zorganizowane zostały tam zajęcia zatytułowane "Joseph Conrad - twórczość znana i nieznana". Uczestniczyli w nich uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb. Podsumowanie » »

Zaprzyjaźnij się z książką - jak zachęcić uczniów do czytania poprzez wykorzystanie narzędzi cyfrowych
W dniu 4 grudnia 2017 roku odbyły się w naszej bibliotece warsztaty dla nauczycieli zatytułowane "Zaprzyjaźnij się z książką - jak zachęcić uczniów do czytania poprzez wykorzystanie narzędzi cyfrowych". Prowadzącymi były panie Mariola Szymczak oraz Anna Kowalczyk z Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach. Podsumowanie » »