menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Ilona Kurpiewska

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek-piątek - 9.00 - 17.00,
sobota - 9.00 - 14.00

Wspomnienie
o mgr Halinie Jolancie Młynarczyk
kierowniku Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w
KONKURSIE HISTORYCZNO-LITERACKIM
"1050 lat temu Chrzest Polski, a co było wcześniej? Dzieje Polski Przedchrześcijańskiej - kultura, obyczaje, organizacja życia społecznego w starożytnej Lechii"

REGULAMIN KONKURSU » »
OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA » »
PLAKAT KONKURSU » »

Dnia 16 września 2016 r. w siedzibie biblioteki odbyło się seminarium "Jak skutecznie organizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w szkole?". Kierownikiem formy, a zarazem osobą prowadzącą był Marek Rawski nauczyciel - konsultant ds. wychowania WODN w Skierniewicach. Zakres tematyczny obejmował organizowanie i udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w świetle nowych regulacji prawnych, formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowanej w szkole, a także rodzaje zajęć organizowanych dla uczniów o indywidualnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.

W ramach wspomagania szkół i placówek Biblioteka Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej w dniu 15 września 2016 r. zorganizowała konferencję metodyczną "Trzy wymiary edukacji: Współpraca z rodzicami; Praca z grupą szkolną; Ocenianie kształtujące". I Moduł - stacjonarny dotyczył: roszczeniowych rodziców, a w nim oceniania kształtującego oraz pracy z grupą. Kierownikiem formy była dr Beata Krokocka nauczyciel - konsultant ds. animacji pracy twórczej oraz zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych WODN w Skierniewicach. Osoby prowadzące to: Elżbieta Masny, Ryszard Ogonowski, dr Beata Krokocka - konsultanci WODN w Skierniewicach.

W dniach 2 i 3 wrzesnia 2016 r. Biblioteka Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej włączyła się w "Akcję Narodowego Czytania", która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, a została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Narodowe Czytanie w 2016 r. to "Quo vadis"- powieść historyczna Henryka Sienkiewicza, która została opublikowana w latach 1895-1896 w odcinkach w warszawskiej "Gazecie Polskiej", oraz w krakowskim dzienniku "Czas" i "Dzienniku Poznańskim". Następnie wydano ją w formie druku zwartego. Pierwsze wydanie "Quo vadis" ukazało się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków. W Bibliotece Pedagogicznej wybrane przez siebie fragmenty powieści czytali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Rawie Mazowieckiej, którzy tłumnie przybyli do książnicy wraz z nauczycielem j. polskiego p. U. Siudzińską, oraz indywidualni czytelnicy.