menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna
w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Ilona Kurpiewska

Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek-piątek - 9.00 - 17.00,
sobota - nieczynne


Od 25 maja obowiązuje nowy regulamin korzystania z biblioteki

Wspomnienie
o mgr Halinie Jolancie Młynarczyk
kierowniku Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej

Wielka Liga Czytelników - edycja 2018-2019

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach pełni funkcję Koordynatora Wojewódzkiego IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników"

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników", który objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Zachęcamy do realizacji projektu szkoły podstawowe i biblioteki publiczne. Jesteśmy przekonani, że projekt pozytywnie wpłynie na czytelnictwo wśród uczniów i ich rodzin.

Sczegółowe informacje » »

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej
zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych
przygotowanej na I semestr roku szkolnego 2018/2019

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli na rok szkolny 2018/2019

Sieci współpracy i samokształcenia
prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej w roku szkolnym 2018/2019

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »

SPOTKANIE Z POEZJĄ

28 listopada 2018 roku, w naszej bibliotece, odbyło się "Spotkanie z poezją". Uczestniczyli w nim uczniowie klas gimnazjalnych III a, III b, III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej wraz z opiekunami panią Anną Nowicką i panem Jarosławem Cichockim.
Szczegółowe informacje » »

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowano w naszej bibliotece szereg zajęć edukacyjno-zabawowych dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.
Szczegółowe informacje » »

Kamishibai - papierowy teatr

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej uzyskała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W ramach realizacji programu zakupione zostało wiele ciekawych i inspirujących publikacji. Szczególną ciekawostką są książki kamishibai - karty narracyjne, na których przedstawiona jest opowieść.
Szczegółowe informacje » »

Rok Ireny Sendlerowej w bibliotece

Z okazji Roku Ireny Sendlerowej w naszej bibliotece przygotowana została wystawa prezentująca sylwetkę tej Patronki 2018 roku. Użytkownicy biblioteki mieli również okazję zapoznania się z zestawieniem tematycznym jej poświęconym.
Szczegółowe informacje » »

UWAGA SZKOLENIA!

Serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rawie Mazowieckiej przy współpracy naszą biblioteką. Część szkoleń organizowana jest w placówce Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. Szczegółowe informacje » »

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej przygotowana została wystawa książek. Prezentowane były na niej publikacje zakupione przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach Filię w Rawie Mazowieckiej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przez 10 dni nauczyciele i uczniowie mieli możliwość zapoznania się z prezentowanymi nowościami "100 książek na 100-lecie odzyskania Niepodległości". Podsumowanie » »

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej przygotowana została wystawa książek. Prezentowane były na niej publikacje zakupione przez Bibliotekę Pedagogiczną. Podsumowanie » »

Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej

W dniu 22 października 2018 r. w naszej bibliotece zorganizowane zostały zajęcia z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Wychowanki MOS w Rawie Mazowieckiej uczestniczyły w lekcji zatytułowanej "Poznaj zawód bibliotekarza".
23 października nastąpił ciąg dalszy obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej bibliotece. Z tej okazji odbyło się spotkanie z panem Ireneuszem Czyżewskim, który prezentował pracę trenera szybkiego czytania i skutecznych metod uczenia się. W zięciach uczestniczyli uczniowie klas III-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trębaczewie. Podsumowanie » »

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK

W dniach 23-29 września 2018 roku świętowaliśmy Tydzień Zakazanych Książek. Z tej okazji w naszej bibliotece przygotowana została wystawa. Akcja ta, zainicjowana kilka lat temu przez stowarzyszenie Bibliosfera.org, ma na celu przypomnienie użytkownikom biblioteki literatury, która bywała lub nadal bywa zakazywana, wycofywana z bibliotek lub kontrowersyjna. Podsumowanie » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moja mała ojczyzna - jak będzie wyglądała za 100 lat"
Regulamin konkursu » »
Plakat konkursu » »

Bernardynki Rawskie

W sobotę 8 września 2018 r. na terenie zielonym przy Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej Biblioteka Pedagogiczna była współorganizatorem XI Pikniku Rodzinnego - "Bernardynki Rawskie". Podsumowanie » »

Narodowe Czytanie

W dniu 8 września 2018 r. nasza biblioteka po raz kolejny przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania. Tym razem czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Z tej okazji przygotowałyśmy kącik czytelniczy do miłej lektury "Przedwiośnia" w czasie miejskiej imprezy plenerowej. Uczestnicy imprezy chętnie włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Podsumowanie » »

Piknik Rodzinny Zespołu WWR

7 września 2018 r. na terenie zielonym przy Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej odbył się Piknik Rodzinny Zespołu WWR (Wczesnego Wspomagania Rozwoju). Został on zorganizowany przy współpracy pracowników biblioteki oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. Podsumowanie » »

Spotkanie z Fotografem

W dniu 4 września 2018 roku odwiedzili nas uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Pukininie. Specjalnie dla nich zorganizowane zostały warsztaty fotograficzne, które prowadził pan Waldemar Kęski. Podsumowanie » »

Warsztaty fotograficzne

04 lipca 2018 roku odbyło się w naszej placówce niezwykłe spotkanie dla młodzieży. Pan Waldemar Kęski pasjonat fotografii zaprezentował swoje bogate zbiory. W imprezie edukacyjnej uczestniczyła młodzież wraz z wychowawcami ze Świetlicy Środowiskowej im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Rawie Mazowieckiej. Zapraszamy do kontaktu grupy chętne do udziału w podobnym spotkaniu. Podsumowanie » »