menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna
w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Ilona Kurpiewska

Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek-piątek - 9.00 - 17.00,
sobota - nieczynne


Od 25 maja obowiązuje nowy regulamin korzystania z biblioteki


Zmiana godzin pracy biblioteki
W dniach: 16 i 23 lutego biblioteka nieczynna
W dniach: 11 do 22 biblioteka czynna w godz. 9.00 - 15.00

Wspomnienie
o mgr Halinie Jolancie Młynarczyk
kierowniku Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej

Wielka Liga Czytelników - edycja 2018-2019

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach pełni funkcję Koordynatora Wojewódzkiego IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników"

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników", który objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Zachęcamy do realizacji projektu szkoły podstawowe i biblioteki publiczne. Jesteśmy przekonani, że projekt pozytywnie wpłynie na czytelnictwo wśród uczniów i ich rodzin.

Sczegółowe informacje » »

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej
zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych
przygotowanej na I semestr roku szkolnego 2018/2019

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli na rok szkolny 2018/2019

Sieci współpracy i samokształcenia
prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej w roku szkolnym 2018/2019

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »

Kahoot! i Quizizz
Szkolenie w ramach wspomagania szkół


W dniu 14 grudnia 2018 roku w naszej bibliotece odbyło się szkolenie dla nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Pukininie z aplikacji interaktywnych Kahoot! i Quizizz. Szkolenie odbyło się w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych które prowadzi nasza biblioteka. Szkolenie prowadziła pani Anna Kowalczyk z macierzystej placówki ze Skierniewic. Podczas szkolenia nauczycieli mieli możliwość stworzenia własnych quizów które będą mogli wykorzystać w trakcie zajęć z uczniami. Z ćwiczeń interaktywnych można korzystać w pracy z tablicą interaktywną, tabletem i smartfonem. Aplikacje są świetną zabawą która uczy i rozwija kreatywność ucznia.
Fotorelacja » »

Szkolenia dla nauczycieli

W naszej bibliotece odbył się cykl szkoleń organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rawie Mazowieckiej. Tematyka obejmowała między innymi: Zaburzenia funkcji wzrokowych, słuchowych (dyskalkulia, dysleksja), Niepełnosprawność intelektualna, Mutyzm, Autyzm. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli. Na potrzeby uczestników przygotowywane były wystawy oraz zestawienia bibliograficzne tematycznie związane ze szkoleniami.
Szczegółowe informacje » »

SPOTKANIE Z POEZJĄ

28 listopada 2018 roku, w naszej bibliotece, odbyło się "Spotkanie z poezją". Uczestniczyli w nim uczniowie klas gimnazjalnych III a, III b, III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej wraz z opiekunami panią Anną Nowicką i panem Jarosławem Cichockim.
Szczegółowe informacje » »

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowano w naszej bibliotece szereg zajęć edukacyjno-zabawowych dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.
Szczegółowe informacje » »

Kamishibai - papierowy teatr

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej uzyskała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W ramach realizacji programu zakupione zostało wiele ciekawych i inspirujących publikacji. Szczególną ciekawostką są książki kamishibai - karty narracyjne, na których przedstawiona jest opowieść.
Szczegółowe informacje » »

Rok Ireny Sendlerowej w bibliotece

Z okazji Roku Ireny Sendlerowej w naszej bibliotece przygotowana została wystawa prezentująca sylwetkę tej Patronki 2018 roku. Użytkownicy biblioteki mieli również okazję zapoznania się z zestawieniem tematycznym jej poświęconym.
Szczegółowe informacje » »

UWAGA SZKOLENIA!

Serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rawie Mazowieckiej przy współpracy naszą biblioteką. Część szkoleń organizowana jest w placówce Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. Szczegółowe informacje » »

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej przygotowana została wystawa książek. Prezentowane były na niej publikacje zakupione przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach Filię w Rawie Mazowieckiej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przez 10 dni nauczyciele i uczniowie mieli możliwość zapoznania się z prezentowanymi nowościami "100 książek na 100-lecie odzyskania Niepodległości". Podsumowanie » »

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej przygotowana została wystawa książek. Prezentowane były na niej publikacje zakupione przez Bibliotekę Pedagogiczną. Podsumowanie » »

Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej

W dniu 22 października 2018 r. w naszej bibliotece zorganizowane zostały zajęcia z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Wychowanki MOS w Rawie Mazowieckiej uczestniczyły w lekcji zatytułowanej "Poznaj zawód bibliotekarza".
23 października nastąpił ciąg dalszy obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej bibliotece. Z tej okazji odbyło się spotkanie z panem Ireneuszem Czyżewskim, który prezentował pracę trenera szybkiego czytania i skutecznych metod uczenia się. W zięciach uczestniczyli uczniowie klas III-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trębaczewie. Podsumowanie » »

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK

W dniach 23-29 września 2018 roku świętowaliśmy Tydzień Zakazanych Książek. Z tej okazji w naszej bibliotece przygotowana została wystawa. Akcja ta, zainicjowana kilka lat temu przez stowarzyszenie Bibliosfera.org, ma na celu przypomnienie użytkownikom biblioteki literatury, która bywała lub nadal bywa zakazywana, wycofywana z bibliotek lub kontrowersyjna. Podsumowanie » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moja mała ojczyzna - jak będzie wyglądała za 100 lat"
Regulamin konkursu » »
Plakat konkursu » »

Bernardynki Rawskie

W sobotę 8 września 2018 r. na terenie zielonym przy Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej Biblioteka Pedagogiczna była współorganizatorem XI Pikniku Rodzinnego - "Bernardynki Rawskie". Podsumowanie » »

Narodowe Czytanie

W dniu 8 września 2018 r. nasza biblioteka po raz kolejny przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania. Tym razem czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Z tej okazji przygotowałyśmy kącik czytelniczy do miłej lektury "Przedwiośnia" w czasie miejskiej imprezy plenerowej. Uczestnicy imprezy chętnie włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Podsumowanie » »

Piknik Rodzinny Zespołu WWR

7 września 2018 r. na terenie zielonym przy Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej odbył się Piknik Rodzinny Zespołu WWR (Wczesnego Wspomagania Rozwoju). Został on zorganizowany przy współpracy pracowników biblioteki oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. Podsumowanie » »

Spotkanie z Fotografem

W dniu 4 września 2018 roku odwiedzili nas uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Pukininie. Specjalnie dla nich zorganizowane zostały warsztaty fotograficzne, które prowadził pan Waldemar Kęski. Podsumowanie » »

Warsztaty fotograficzne

04 lipca 2018 roku odbyło się w naszej placówce niezwykłe spotkanie dla młodzieży. Pan Waldemar Kęski pasjonat fotografii zaprezentował swoje bogate zbiory. W imprezie edukacyjnej uczestniczyła młodzież wraz z wychowawcami ze Świetlicy Środowiskowej im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Rawie Mazowieckiej. Zapraszamy do kontaktu grupy chętne do udziału w podobnym spotkaniu. Podsumowanie » »