menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Ilona Kurpiewska

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek-piątek
9.00 - 17.00

Wspomnienie
o mgr Halinie Jolancie Młynarczyk
kierowniku Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej

WAŻNY KOMUNIKAT!

W związku z podejmowanymi działaniami w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej będzie
ZAMKNIĘTA DLA CZYTELNIKÓW
OD DNIA 12 MARCA 2020 r. DO ODWOŁANIA
.
 • Prosimy nie składać zamówień na zbiory biblioteczne,
 • Zwroty zbiorów bibliotecznych nie będą przyjmowane,
 • Kary za niezwrócone w terminie zbiory biblioteczne od dnia 12 marca br. do odwołania nie będą naliczane,
 • Wszelkie zaplanowane zajęcia zostają odwołane.
 • W dalszym ciągu możliwe jest korzystanie z usług informacyjnych w godzinach 9.00-15.00. drogą telefoniczną lub przez internet Całą dobę dostępna jest internetowa czytelnia IBUK Libra.

  W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 46 815 40 14 oraz e-mailowy: bibliotekarawa@o2.pl

  O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
  Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.


Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej
zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych
przygotowanej na II semestr roku szkolnego 2019/2020

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli na rok szkolny 2019/2020

Sieci współpracy i samokształcenia
prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej w roku szkolnym 2019/2020

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »


Konkurs plastyczny
"100-lecie Województwa Łódzkiego: różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej okolicy"


DW dniu 13 grudnia 2019 roku w bibliotece szkolnej Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "100-lecie Województwa Łódzkiego: różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej okolicy".
Laureaci najlepszych prac otrzymali nagrody rzeczowe, finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Podsumowanie (pdf) » »

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019
"Pasja, profesja, powołanie..."


Dnia 24 października 2019 r. w naszej placówce odbyły się zajęcia z fotografem p. Waldemarem Kęskim ,,Fotograf - moja pasja". Uczestniczyli w niej uczniowie kl. VIII a i VIII b wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej.

Podsumowanie (pdf) » »

Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Noc Bibliotek 2019

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych - który pokaże, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka. Nasza biblioteka włączyła się w V edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbyła się 4 października 2019 r. pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

Podsumowanie (pdf) » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej zaprasza uczniów klas I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym pt. "100 lat istnienia Województwa Łódzkiego - różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej okolicy."

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy w formie plastycznej nawiązującej do hasła konkursowego, ukazującej różnorodność przyrodniczą i kulturową mojej okolicy.

Plakat (pdf) » »
Regulamin (pdf) » »

Tydzień Zakazanych Książek

Od 22 do 28 września 2019 r. biblioteki w Polsce i na świecie obchodzą Tydzień Zakazanych Książek. Hasło tegorocznej odsłony wydarzenia głosi: "Cenzura sprowadza na nas ciemność. Pilnujmy, żeby światło się paliło".

Podsumowanie » »

Akcja ekologiczna - Światowy Dzień Drzewa

Dnia 13 września 2019 r. z okazji Światowego Dnia Drzewa w naszej bibliotece odbyła się akcja ekologiczna. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali liczne wystawy na terenie biblioteki oraz zorganizowali zajęcia "W świecie drzew". Tegoroczne obchody Światowego Dnia Drzewa zostały wzbogacone o zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, która ułatwia łączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów multimedialnych i różnych aplikacji interaktywnych.

Podsumowanie » »

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu, zapoczątkowana w 2012.

Podczas tegorocznej akcji nasza biblioteka po raz kolejny przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania, tym razem były to Nowele Polskie. Odpowiedziałyśmy na zaproszenie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rawie Mazowieckiej, gdzie odczytane zostały między innymi: Katarynka - Bolesława Prusa, Dym - Marii Konopnickiej, oraz Dobra pani - Elizy Orzeszkowej.

Ponadto w kanonie lektur znalazły się: Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) - Bruno Schulza, Orka - Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony. - Stefana Żeromskiego, Sachem - Henryka Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) - Henryka Rzewuskiego.

Podsumowanie » »

Jak nie czytam, jak czytam

"Jak nie czytam, jak czytam" to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytających dzieci, młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Chcieliśmy, żeby czytanie nie kojarzyło się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłym wspomnieniem tj: czytaniem na trawie w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli, dlatego już po raz kolejny nasza akcja odbyła się na terenie zielonym przed biblioteką. Wzięły w niej udział "Żabki" wraz z wychowawcą z Przedszkola nr 3 "Bajkowy Zakątek" w Rawie Mazowieckiej.
Podsumowanie » »