menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Ilona Kurpiewska

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek-piątek - 9.00 - 17.00,
sobota - 9.00 - 14.00

Od 25 maja obowiązuje nowy
regulamin korzystania z biblioteki

Wspomnienie
o mgr Halinie Jolancie Młynarczyk
kierowniku Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej


Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej
zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych
przygotowanej na I semestr roku szkolnego 2019/2020

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli na rok szkolny 2019/2020

Sieci współpracy i samokształcenia
prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej w roku szkolnym 2019/2020

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu, zapoczątkowana w 2012.

Podczas tegorocznej akcji nasza biblioteka po raz kolejny przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania, tym razem były to Nowele Polskie. Odpowiedziałyśmy na zaproszenie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rawie Mazowieckiej, gdzie odczytane zostały między innymi: Katarynka - Bolesława Prusa, Dym - Marii Konopnickiej, oraz Dobra pani - Elizy Orzeszkowej.

Ponadto w kanonie lektur znalazły się: Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) - Bruno Schulza, Orka - Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony. - Stefana Żeromskiego, Sachem - Henryka Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) - Henryka Rzewuskiego.

Podsumowanie » »

Jak nie czytam, jak czytam

"Jak nie czytam, jak czytam" to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytających dzieci, młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Chcieliśmy, żeby czytanie nie kojarzyło się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłym wspomnieniem tj: czytaniem na trawie w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli, dlatego już po raz kolejny nasza akcja odbyła się na terenie zielonym przed biblioteką. Wzięły w niej udział "Żabki" wraz z wychowawcą z Przedszkola nr 3 "Bajkowy Zakątek" w Rawie Mazowieckiej.
Podsumowanie » »