menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Ilona Kurpiewska

Wspomnienie
o mgr Halinie Jolancie Młynarczyk
kierowniku Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej

!! Biblioteka czynna od 11 maja 2020 r. !!
w godz. 9.00 - 17.00 (w soboty nieczynna)
Przerwa sanitarno-higieniczna w godz. 13.00 - 14.00

Zasady bezpiecznego funkcjonowania Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach w czasie epidemii:
  1. W bibliotece uruchamia się dla czytelników tylko wypożyczanie i oddawanie zbiorów.
  2. W pomieszczeniu wypożyczalni może jednocześnie przebywać 1 czytelnik. Pozostali powinni poczekać na zewnątrz z zachowaniem odległości 2 m.
  3. Czytelnicy przy wejściu do biblioteki zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub własnych rękawiczek i zasłaniania ust i nosa.
  4. Książki wypożyczane są w wyznaczonym miejscu. Należy zachować bezpieczny dystans od bibliotekarza i nie przekraczać oznaczonej linii.
  5. Czytelnik kładzie na ladzie bibliotecznej książki w sposób umożliwiający bibliotekarzowi zeskanowanie kodów. Następnie odkłada książki na wskazaną przez bibliotekarza półkę do kwarantanny.
  6. W bibliotece nie ma możliwości skorzystania z komputerowej bazy zbiorów.
  7. Czytelnia i pracownia komputerowa oraz toalety nie będą udostępnione dla czytelnika.
  8. Osoby, które mają kary naliczone przed kwarantanną za przetrzymane zbiory przed wizytą w bibliotece powinny je uregulować poprzez wpłatę na nasze konto 07 1240 3321 1111 0000 2854 2140
Prosimy o korzystanie w domu z internetowej bazy danych i przygotowanie gotowej listy książek wraz z sygnaturami do wypożyczenia. Istnieje możliwość zarezerwowania książek przez konto w katalogu online. Gotową listę książek można przesłać e-mailem na adres bibliotekarawa@o2.pl lub wydrukować. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu w celu uzgodnienia wizyty w bibliotece. Całą dobę dostępna jest internetowa czytelnia IBUK Libra.


Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej
zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych
przygotowanej na II semestr roku szkolnego 2019/2020

Oferta szkoleniowa
dla nauczycieli na rok szkolny 2019/2020

Sieci współpracy i samokształcenia
prowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej w roku szkolnym 2019/2020

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, informujemy że:
czytaj więcej » »

XVII OGÓLOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8-15 MAJA 2020 Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2020 odbywała się pod hasłem: "ZASMAKUJ W BIBLIOTECE" .

Podsumowanie (pdf) » »

filmik "Zaczytani"... czyta Roksana Sapelecka z kl.II

By czytać się chciało - zakładkę zrób wspaniałą

Z okazji Tygodnia Bibliotek Biblioteka Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz uczniów z Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej do udziału w konkursie plastycznym na zakładkę do książki
pt. "By czytać się chciało - zakładkę zrób wspaniałą"

Regulamin konkursu » »


Konkurs plastyczny
"100-lecie Województwa Łódzkiego: różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej okolicy"


DW dniu 13 grudnia 2019 roku w bibliotece szkolnej Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "100-lecie Województwa Łódzkiego: różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej okolicy".
Laureaci najlepszych prac otrzymali nagrody rzeczowe, finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Podsumowanie (pdf) » »

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019
"Pasja, profesja, powołanie..."


Dnia 24 października 2019 r. w naszej placówce odbyły się zajęcia z fotografem p. Waldemarem Kęskim ,,Fotograf - moja pasja". Uczestniczyli w niej uczniowie kl. VIII a i VIII b wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej.

Podsumowanie (pdf) » »

Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Noc Bibliotek 2019

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych - który pokaże, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka. Nasza biblioteka włączyła się w V edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbyła się 4 października 2019 r. pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

Podsumowanie (pdf) » »

Konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Rawie Mazowieckiej zaprasza uczniów klas I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym pt. "100 lat istnienia Województwa Łódzkiego - różnorodność przyrodnicza i kulturowa mojej okolicy."

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy w formie plastycznej nawiązującej do hasła konkursowego, ukazującej różnorodność przyrodniczą i kulturową mojej okolicy.

Plakat (pdf) » »
Regulamin (pdf) » »

Tydzień Zakazanych Książek

Od 22 do 28 września 2019 r. biblioteki w Polsce i na świecie obchodzą Tydzień Zakazanych Książek. Hasło tegorocznej odsłony wydarzenia głosi: "Cenzura sprowadza na nas ciemność. Pilnujmy, żeby światło się paliło".

Podsumowanie » »

Akcja ekologiczna - Światowy Dzień Drzewa

Dnia 13 września 2019 r. z okazji Światowego Dnia Drzewa w naszej bibliotece odbyła się akcja ekologiczna. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali liczne wystawy na terenie biblioteki oraz zorganizowali zajęcia "W świecie drzew". Tegoroczne obchody Światowego Dnia Drzewa zostały wzbogacone o zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, która ułatwia łączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów multimedialnych i różnych aplikacji interaktywnych.

Podsumowanie » »

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu, zapoczątkowana w 2012.

Podczas tegorocznej akcji nasza biblioteka po raz kolejny przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania, tym razem były to Nowele Polskie. Odpowiedziałyśmy na zaproszenie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rawie Mazowieckiej, gdzie odczytane zostały między innymi: Katarynka - Bolesława Prusa, Dym - Marii Konopnickiej, oraz Dobra pani - Elizy Orzeszkowej.

Ponadto w kanonie lektur znalazły się: Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) - Bruno Schulza, Orka - Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony. - Stefana Żeromskiego, Sachem - Henryka Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) - Henryka Rzewuskiego.

Podsumowanie » »

Jak nie czytam, jak czytam

"Jak nie czytam, jak czytam" to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytających dzieci, młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Chcieliśmy, żeby czytanie nie kojarzyło się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłym wspomnieniem tj: czytaniem na trawie w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli, dlatego już po raz kolejny nasza akcja odbyła się na terenie zielonym przed biblioteką. Wzięły w niej udział "Żabki" wraz z wychowawcą z Przedszkola nr 3 "Bajkowy Zakątek" w Rawie Mazowieckiej.
Podsumowanie » »