menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

logo szuflada

"Nie pisz już tylko do szuflady!"

Zapraszamy poetów, wierszokletów i innych twórców słowa pisanego do prezentowania swojej twórczości literackiej na stronie internetowej naszej biblioteki.

Propozycja skierowana do młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i dorosłych użytkowników biblioteki w tym nauczycieli i nauczycieli emerytów.

Utwory prezentowane na stronie internetowej ani żadne ich fragmenty nie mogą być reprodukowane, przetwarzane i rozpowszechniane w jakikolwiek sposób za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych oraz nie mogą być przechowywane w żadnym systemie informatycznym bez uprzedniej pisemnej zgody autorów.

Osoby chętne do prezentacji swojej twórczości na naszej stronie zapraszamy do kontaktu z:

Anna Kowalczyk
ul. Batorego 64D, 96-100 Skierniewice,
tel. 46 833 40 13
e-mail: wypozyczalnia@bpskierniewice.pl

Ilona Kurpiewska
ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 46 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl

NASI TWÓRCY

Julia WojtaniaJulia Wojtania
Jestem Julia. Na szczęście nie ta od Szekspira.

Mam zbyt mało lat, by mówić, że wiem cokolwiek o życiu.
Pomocna, otwarta, uśmiechnięta, uparta to słowa, którymi opisują mnie moi przyjaciele. Razem jesteśmy wolontariuszami, wspólnie przeżywamy wzloty i upadki. Nigdy nie brakuje nam energii do działania.

Wiersze piszę z przypadku. Nigdy nie zadawala mnie efekt mojej pracy, ale czasem tyle potrzeba do oczyszczenia umysłu, pokazania nieokiełznanej części swojej duszy. Zagubiona wśród błędnych skał młodzieńczego życia, odnajdująca samą siebie i składająca się kawałek po kawałku.
Jedna z tłumu. Zwykła dziewczyna z miasta.

Wiersze Julia Wojtania
Spotkanie z poezją

« « powrót do listy

WYDARZENIA

Spotkanie z poezją
31 maja 2017 roku, w samo południe, zagościła w naszej bibliotece poezja. Bohaterem "Spotkania z poezją" była Julia Wojtania uczennica III klasy Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach. więcej » »

Spotaknie z Barbarą Strutyńską
W dniu 13. lutego 2017 roku odbyło się spotkanie z panią Barbarą Strutyńską autorką książek dla dzieci. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy Stokrotki z Przedszkola nr 3 w Rawie Mazowieckiej oraz z klasy 0d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. więcej » »

"Nie pisz już tylko do szuflady"
W dniu 23 listopada 2016 r. młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rawie Mazowieckiej prezentowała w naszej bibliotece swoją twórczość. więcej » »